
Izobraževanja za zaposlene v domovih starejših občanov (DSO)

Izobraževanje in uvajanje sodobne dolgotrajne oskrbe v dom starejših občanov
Za zdravstvene in socialne delavce domov starejših občanov, da bodo z znanji in veščinami sodobne dolgotrajne oskrbe postali strokovni in sočutni usmerjevalci stanovalcev in njihovih bližnjih skozi izzivov polno zadnje obdobje življenja.
Namesto konfliktov, zadovoljujoče sodelovanje s stanovalčevimi bližnjim
Pričakovanja in upanja stanovalčevih bližnjih glede poteka stanovalčevega zdravstvenega stanja so pogosto nerealna in so zato pomemben razlog za nezadovoljstvo z oskrbo v domu starejših.
Izobraževanje »Namesto konfliktov, zadovoljujoče sodelovanje s stanovalčevimi bližnjimi« ponuja znanje in veščine, da bo osebje ustrezno podprlo stanovalčeve bližnje, da bodo lahko tvorno sodelovali pri oskrbi stanovalca.


Poskrbimo za lajšanje trpljenja stanovalcev
Zadnje obdobje življenja je pogosto zaznamovano s trpljenjem – telesnim, psihičnim, socialnim in duhovnim.
Izobraževanje »Poskrbimo za lajšanje trpljenja stanovalcev« ponuja veščine in znanje potrebno za učinkovito ocenjevanje in lajšanje najpogostejših zdravstvenih težav stanovalcev domov starejših.
Oskrba umirajočega, pika na i dobre oskrbe stanovalca
Večina ljudi v naši družbi umiranje enači s trpljenjem. Je umiranje res vedno povezano s trpljenjem?
Izobraževanje »Oskrba umirajočega, pika na i dobre oskrbe stanovalca« ponuja znanje, ki razblini mite povezane z oskrbo umirajočega, da bosta oskrba umirajočega in podpora bližnjim lahko dostojanstvena.


Oživljanje - dobrobit ali trpljenje za stanovalce in njihove bližnje
Dileme zaposlenih v domovih starejših glede oživljanja stanovalcev so pogoste. Naj stanovalca oživljamo ali ne? Kdo sme odločati o opustitvi oživljanja? Kako naj se o smiselnosti oživljanja pogovarjamo s stanovalcem in njegovimi bližnjimi?
Izobraževanje »Oživljanje – dobrobit ali trpljenje za stanovalce in njihove bližnje« bo razrešilo vse dileme povezane z oživljanjem stanovalcev.
Sporazumevanje z osebo z demenco
Sporazumevamo se, da bi živeli kakovostnejše. Kakovost oseb z demenco je pogosto ogrožena zaradi oteženega sporazumevanja, ki ga povzroča demenca.
Cilji izobraževanja Sporazumevanje z osebami z demenco so pridobitev znanj in veščin za učinkovitejše sporazumevanje z osebami z demenco, da jim bomo omogočili kar se da kakovostno življenje.

Sodelujmo
za dobrobit vaših stanovalcev in zaposlenih